O Wimdu. Vše, co o nás potřebujete vědět

Potkejte se s našim týmem a získejte více informací o naší činnosti.

Aboutus polaroids
 • "Každý může pronajmout turistům nevyužitý pokoj ve svém bytě a přivydělat si tak na své vlastní cesty."
  — The Telegraph, 28.12.2011
 • "Společnost Wimdu není žádný jednorázový projekt. V červnu obdržela od klíčových investorů 90 milionů dolarů pro svůj další rozvoj."
  — The Economist, 6.8.2011
 • "Alternativa k hotelovému ubytování... Wimdu, společnost založená v Berlíně, je online platforma, která Vám zůstane na očích."
  — New York Post, 26.9.2011
Navštivte naši stránku tiskových zpráv

Společnost

Společnost Wimdu byla založena v březnu v roce 2011. Od svého založení se společnost úspěšně rozrůstá a nyní zaměstnává přibližně 250 zaměstnanců z celého světa.

V současné době patří Wimdu k předním online platformám, které nabízejí soukromé ubytování všem cílovým skupinám. Wimdu umožňuje prožití příjemné a jedinečné dovolené, kterou díky přímému kontaktu mezi hostiteli a hosty v klasických hotelech nezažijete.

Wimdu nabízí ve více než 100 zemích po celém světě přes 300 000 možností k ubytování. Luxusní apartmány v New Yorku, bungalovy na Mallorce, nebo jednopokojové byty v Paříži zaručují, že každý může nejít cenově dostupné a atraktivní ubytování.

To však není vše. S Wimdu se můžete stát hostiteli i Vy. Začněte pronajímat Váš apartmán a poskytujte ubytování těm, kteří hledají jiné řešení, než je přespání v hotelu. Začít můžete ihned a zdarma. Pomáhejte jiným objevovat svět a vydělávejte přitom peníze.

Základní informace

Založeno:
Březen 2011
Sídlo:
Berlín, Německo
 • > 15 jazyků
 • > 150 zemí
 • > 250 zaměstnanců
 • > 300 000 nemovitostí
 • > 1 milion registrovaných uživatelů
 • > $90 000 000 vloženo
Photograph ceo

Historie

Psal se rok 2011, když se dva blízcí přátelé Arne Bleckwenn a Hinrich Dreiling rozhodli po dvou předchozích úspěších založit svou třetí společnost. Právě zde začíná příběh služby Wimdu. Důvody tohoto rozhodnutí byly prosté – rostoucí nespokojenost s drahými a neosobními hotely a potřeba vytvořit místo, na němž by se technické know-how snoubilo s vášní pro cestování a individuálním přístupem ke konkrétním požadavkům uživatelů.

Koncem roku 2014 se Bleckwenn a Dreiling rozhodli odstoupit z funkce jednatelů a působit pouze ve správní radě. Wimdu proto muselo najít správné lidi, kteří by je zastoupili. Vhodnými kandidáty se ukázali být Arne Kahlke a Soren Kress, kteří začátkem roku 2015 převzali povinnosti spojené s funkcí jednatelů. Do Wimdu přinášejí bohaté znalosti, zkušenosti a nápady a v neposlední řadě i novou energii, která naši službu posune zase o stupeň výš. Před nástupem do Wimdu založili Kahlke a Kress internetovou seznamku ElitePartner a působili rovněž v seznamovací službě Parship, kterou proměnili v jedničku na německém trhu. Pod jejich vedením si Wimdu zachová pozici přední světové platformy nabízející inteligentní alternativu k hotelovému ubytování.

V naší berlínské centrále a lisabonské pobočce pracuje přes 250 zaměstnanců z různých koutů světa. Jsme různorodý tým vysoce kvalifikovaných a nadšených lidí, kteří usilují o to, aby se snadné využívání soukromých pronájmů v domácím prostředí stalo po celém světě běžným způsobem, jak nabízet a hledat krátkodobé ubytování. Naší cílem je poskytovat jednoduše dostupnou a cenově atraktivní alternativu k hotelovému ubytování, přičemž se zaměřujeme hlavně na vysokou kvalitu a špičkový poměr mezi cenou a výkonem.

Reference

Wimdu spojuje hostitele a turisty z celého světa

Avatar 1
Ahman

Jason a Sarah jsou skvělí lidé a bylo vážně skvělé se s nimi setkat. Strávili jsme mnoho hodin povídáním o různých věcech. Byli navíc velmi zodpovědní a apartmán, který jsme jim pronajali, udržovali v čistotě. Ihned bychom jim poskytli ubytování znova. Doufáme, že se vám daří dobře! A & B

Avatar 2
Jason & Sarah

Druhou část naší svatební cesty chceme více strávit cestováním po Evropě. Abychom se dostali do většího kontaktu s okolím a abychom potkali zajímavé lidi, rezervujeme si ubytování výhradně na Wimdu. Zkušenosti máme skvělé. Ahman a Bruce byli velmi přátelští a pohostinní a jejich dům je nádherný. Velká škoda, že jsem mohli zůstat pouze na tři dny.

Avatar 3
Anna

Když jsme v našem domě přivítali Nicole a její dceru Annu, připadalo mi, jako bych se setkal s mými přáteli z vysoké školy. Strávili jsme spolu skutečně pár pěkných dní. Nicole a Anna jsou navíc velmi milé a pohodové s úžasnou povahou. Všem hostitelům je vřele doporučujeme. Doufáme, že se Vám daří dobře a že se někdy v budoucnu zase uvidíme. Jordy a Anna, Barcelona :)

Avatar 4
Nicole

Oba naši hostitelé byli velmi milí a náš pobyt nám velmi zpříjemnili. Být s dcerou v úplně cizím městě není nejjednodušší, ale Anna s Jordym nás ve svém domě přivítali, jako kdybychom byli jejich příbuzní. Návštěvu Barcelony jsme si skutečně užívaly. Navštívily jsme historické centrum Barcelony, koupali se v moři atd. Co náš pobyt ale skutečně zpříjemnilo, byli naší výborní hostitelé Anna a Jordy. Nicole