O Wimdu. Vše, co o nás potřebujete vědět

Potkejte se s našim týmem a získejte více informací o naší činnosti.

Aboutus polaroids
 • "Každý může pronajmout turistům nevyužitý pokoj ve svém bytě a přivydělat si tak na své vlastní cesty."
  — The Telegraph, 28.12.2011
 • "Společnost Wimdu není žádný jednorázový projekt. V červnu obdržela od klíčových investorů 90 milionů dolarů pro svůj další rozvoj."
  — The Economist, 6.8.2011
 • "Alternativa k hotelovému ubytování... Wimdu, společnost založená v Berlíně, je online platforma, která Vám zůstane na očích."
  — New York Post, 26.9.2011
Navštivte naši stránku tiskových zpráv

Společnost

Jsme společnost Wimdu, provozovatel jednoho z předních světových online tržišť pro ubytování v soukromí. Vášnivě věříme v sílu cestování a každý den se snažíme zpřístupnit kvalitní cestovatelské zážitky komukoliv. S více jak 350,000 nemovitostmi ve více než 150 zemích nabízí společnost Wimdu autentické a cenově dostupné ubytování od městských bytů v Barceloně po elegantní studia v Paříži, prostorné podkrovní byty v New Yorku a plážové domy na exotickém ostrově Bali.

Nezapomenutelné cestovní zkušenosti jsou neocenitelné, což je důvod, proč propojujeme cestovatele a ubytovatele po celém světě. Všude tam, kam cestujete, máte zaručeno, že si vytvoříte dlouhotrvající vzpomínky se společností Wimdu. Provozujeme naše podnikání na základě myšlenky, že právě malé, lokální objevy činí dovolenou něčím zvláštní. Naše apartmány jsou ideálním výchozím bodem pro zažívání mnoha různých aspektů měst, ať již ve velkých metropolích jako je Paříž, Barcelona nebo Řím, nebo v menších, více uvolněných městech.

Společnost Wimdu také umožňuje pronajmout Vaše vlastní bydlení těm, kteří hledají místo k pobytu. Inzerce u nás je zdarma a z Vašich přebytečných prostor můžete vydělat peníze zatímco pomáháte ostatním objevovat svět.

Příběh Wimdu

Společnost Wimdu byla založena v březnu 2011 Arnem Bleckwennem a Hinrichem Dreilingem, dvěma blízkými přáteli, kteří spolu úspěšně založili již dvě společnosti před založením Wimdu. Poté co byli čím dál tím víc nespokojeni s drahými, anonymními hotely, se tato dvojice rozhodla vytvořit Wimdu, společnost, která by kombinovala technické know-how, vášeň pro cestování a větší pozornost k individuálním potřebám uživatelů. Již v červnu 2011 se společnost Wimdu stala druhým největším komunitním tržištěm pro soukromé prostory na světě.

V roce 2012 se věci daly opravdu do pohybu a rozšířená zaměstnanecká základna uvítala první z několika dodavatelských iniciativ. To pokračovalo v roce 2013, kdy došlo k první velké integraci dodavatelů. Nicméně nejvíce vzrušujícím úspěchem roku 2013 bylo spuštění naší první televizní reklamní kampaně v Německu.

Ke konci roku 2014 se pánové Bleckwenn a Dreiling rozhodli odstoupit z funkce ředitelů Wimdu a vstoupit do představenstva. Nahradili je Arne Kahlke a Soren Kress a povinnosti ředitelů byly dobrovolně předány počátkem roku 2015. Během této doby udělala společnost Wimdu některé strukturální změny, jako vytvoření nové pobočky v Berlíně a přesun týmu zákaznické podpory do Lisabonu. V tomto roce došlo také k rozšíření televizního marketingu, kdy se naše reklama zobrazovala vedle Německa také ve Španělsku a Itálii.

Rok 2016 byl pro Wimdu rokem změn a jeho koncem jsme se šťastně stali součástí společností Novasol a Wyndham Vacation Rentals, vůdčího světového poskytovatele rekreačních objektů.

Co bude dál? Již jsme přilákali více jak 2,5 milionu uživatelů, kteří si užili víc jak 10 milionů nocí strávených s Wimdu – a zde se nezastavíme. Věříme v potenciál sdílené ekonomiky. Zatímco postupujeme od úspěchu k úspěchu, budeme pokračovat s růstem počtu našich apartmánů a také plánovat nabídku doplňkových služeb, a to vždy s konečným cílem učinit cestování dostupnější pro všechny. Tento nový a autentický způsob cestování již zde zůstane. Pojďte se k nám přidat!

Základní informace

Založeno:
Březen 2011
Sídlo:
Berlín, Německo
 • > 15 jazyků
 • > 150 zemí
 • > 150 zaměstnanců
 • > 350 000 nemovitostí
 • Přes 2,5 milionu zaregistrovaných uživatelů
 • Vitals Financing

Reference

Wimdu spojuje hostitele a turisty z celého světa

Avatar 1
Ahman

Jason a Sarah jsou skvělí lidé a bylo vážně skvělé se s nimi setkat. Strávili jsme mnoho hodin povídáním o různých věcech. Byli navíc velmi zodpovědní a apartmán, který jsme jim pronajali, udržovali v čistotě. Ihned bychom jim poskytli ubytování znova. Doufáme, že se vám daří dobře! A & B

Avatar 2
Jason & Sarah

Druhou část naší svatební cesty chceme více strávit cestováním po Evropě. Abychom se dostali do většího kontaktu s okolím a abychom potkali zajímavé lidi, rezervujeme si ubytování výhradně na Wimdu. Zkušenosti máme skvělé. Ahman a Bruce byli velmi přátelští a pohostinní a jejich dům je nádherný. Velká škoda, že jsem mohli zůstat pouze na tři dny.

Avatar 3
Anna

Když jsme v našem domě přivítali Nicole a její dceru Annu, připadalo mi, jako bych se setkal s mými přáteli z vysoké školy. Strávili jsme spolu skutečně pár pěkných dní. Nicole a Anna jsou navíc velmi milé a pohodové s úžasnou povahou. Všem hostitelům je vřele doporučujeme. Doufáme, že se Vám daří dobře a že se někdy v budoucnu zase uvidíme. Jordy a Anna, Barcelona :)

Avatar 4
Nicole

Oba naši hostitelé byli velmi milí a náš pobyt nám velmi zpříjemnili. Být s dcerou v úplně cizím městě není nejjednodušší, ale Anna s Jordym nás ve svém domě přivítali, jako kdybychom byli jejich příbuzní. Návštěvu Barcelony jsme si skutečně užívaly. Navštívily jsme historické centrum Barcelony, koupali se v moři atd. Co náš pobyt ale skutečně zpříjemnilo, byli naší výborní hostitelé Anna a Jordy. Nicole